Apple Watch Series 7 z pierwszymi problemami!

Posiadacze Apple Watch Series 7 zgłaszają pierwsze problemy w działaniu nowych zegarków Apple.

Dziś, czyli 15 października oficjalnie rozpoczęła się otwarta sprzedaż tegorocznych Apple Watch Series 7. Od momentu ogłoszenia tego urządzenia minął miesiąc, więc mogłoby się wydawać, że producent miał odpowiednio dużo czasu, aby zadbać o ich odpowiednie działanie.

Już pierwszego dnia sprzedaży niektórzy użytkownicy zaczynają zgłaszać pierwsze problemy w ich pracy. Wygląda jednak na to, że przedstawione usterki dotyczą współpracy systemu operacyjnego watchOS 8 z nowym zegarkiem. O co chodzi? Okazuje się, że system nie wyświetla poprawnie ikon aplikacji pobranych z App Store.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 8 - data premiery, cena, ciekawostki, przecieki
  • Gdzie kupić Apple Watch Series 7? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [19.11.2021]

Autor tweeta twierdzi, że ten problem występuje jedynie na Apple Watch Series 7. Poprzednie generacje zegarków z systemem watchOS 8 wyświetlają ikony wszystkich aplikacji poprawnie. Jaka więc może być przyczyna wadliwego działania Serii 7? Możliwym winowajcą w tym przypadku może być wyświetlacz nowego zegarka. Przypomnijmy, że w związku z większym rozmiarem koperty oraz zawężonymi ramkami wokół, urósł on o ponad 20 procent w stosunku do poprzednika. W związku z tym zwiększyła się także ilość dostępnych pikseli.

Co zrobić, jeżeli wy także napotkacie na ten problem? Najprostszym rozwiązaniem będzie zmiana sposobu wyświetlania aplikacji. Należy wybrać ustawienie, w którym są one pokazywane w liście. Co prawda wciąż nie będziemy mogli zobaczyć ikon, jednak widoczna będzie nazwa danego programu, przez co będziemy mogli z niego skorzystać.

Przypominamy, że Apple Watch Series 7 trafiły już do otwartej sprzedaży. Z tego artykułu dowiecie się, gdzie możecie je kupić.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [15.10.2021]