Apple Watch - kolejna generacja z płaskim ekranem i cyfrową koronką

Nowa generacja Apple Watch może w końcu przynieść solidne zmiany wizualne.

Apple Watch, czyli smartwatch giganta z Cupertino kompatybilny z iPhone'ami pojawił się na rynku w 2015 roku. Od tej pory Apple wprowadziło na rynek aż sześć generacji swojego inteligentnego zegarka. Przy okazji premiery Apple Watch Series 4 w 2018 roku zdecydowano się na delikatną modyfikację wyglądu. Zegarek oferowany jest teraz w wersjach z nieco większą kopertą oraz ekranem, który zajmuje większą część frontu i wykonany jest w innej technologii.

Apple Watch - kolejna generacja z płaskim ekranem i cyfrową koronką

Źródło: apple.com

Niestety od niespełna pięciu lat Apple nie zdecydowało się na znaczące modyfikacje wyglądu Apple Watch. Zegarek nadal posiada kwadratową kopertę z koronką, która przy najnowszych modelach konkurencji wygląda nieco przestarzale.

Zobacz również:

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny zegarek Apple Watch Series 6 po raz pierwszy w historii wprowadzi znaczące zmiany w kwestii designu oraz sposobu obsługi zegarka.

Ostatnimi czasy redaktorzy portalu AppleInsider dotarli do patentu, który zdaje się sugerować, że Apple planuje wprowadzić na rynek odświeżoną wersję zegarka Apple Watch ze zmienioną obudową. Nowy model ma stać się bardziej płaski, a wszystko dzięki eliminacji cyfrowej koronki. Charakterystyczne okrągłe pokrętło z wbudowanym przyciskiem już niedługo może zniknąć z zegarków Apple. Rozwiązanie to zostanie zastąpione przez cyfrową koronkę, która będzie w pełni dotykowa oraz znacznie mniejsza od dotychczasowej.

Plotki sugerują, że nowa koronka ma być czuła na dotyk, a nawet rozpoznawać proste gesty. Wszystko wskazuje na to, że Apple zapatrzyło się nieco na Samsunga. Koreański gigant technologiczny od kilku lat stosuje obracany pierścień wokół koperty, który pozwala na łatwiejszą obsługę zegarka.

Według patentu cyfrowa koronka "może również zawierać jeden lub więcej czujników, takich jak biosensory. Jeden lub więcej czujników może być skonfigurowanych tak, aby wyczuwać zasadniczo każdy rodzaj cech, takich jak obrazy, nacisk, światło, dotyk, siła, temperatura, pozycja, ruch itp."

Czy Apple faktycznie zdecyduje się na zmianę wyglądu Apple Watch? Tego dowiemy się dopiero we wrześniu 2020 roku.

Źródło: ubergizmo.com