Apple Watch kolejny raz ratuje ludzkie życie

Zegarki z serii Apple Watch od lat wytyczają trendy wśród smartwatchy. Jednym z najlepiej rozwijanych elementów serii, są funkcje związane ze zdrowiem i aktywnością. Okazuje się, że mogą one służyć nie tylko do zgubienia kilku kilogramów, ale również do ratowania życia.

Nowoczesna technologia często jest krytykowana - smartfony nas ogłupiają, 5G niszczy nasze mózgi, gry wywołują agresję itd. itp., tymczasem okazuje się, że może ona również ratować nasze życie.

Pan Farhat Haniff, mieszkaniec stolicy Malezji - Kuala Lumpur, podzielił się swoją historią, w której główną rolę odgrywa Apple Watch 4. Okazuje się, że smartwatch Apple uratował mu życie, ale po kolei. Pan Haniff, jak sam podkreśla, kupił Apple Watch 4 nie dla jego funkcji związanych ze zdrowiem czy aktywnością, ale dlatego, że po prostu podobał mu się jego design. Niedługo po zakupie zegarka nasz bohater udał się w podróż lotniczą, w jej trakcie zauważył, że Apple Watch alarmuje go o podwyższonym tętnie. Niestety, Pan Haniff zbagatelizował alarm sądząc, że to z powodu stresu. Sygnał alarmowy jednak nie ustępował nawet po wylądowaniu, powrocie do domu i odpoczynku.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [17.09.2021]

Właściciel zegarka pomyślał w końcu, że ten się zawiesił i postanowił go zresetować, niestety to również nie pomogło i alarm o niebezpiecznie wysokim tętnie (które wynosiło powyżej 120 BPM w spoczynku) wciąż był aktywny. Ostatecznie Pan Farhat Haniff zdecydował się odwiedzić lekarzy specjalistów, którzy po serii badań jednoznacznie stwierdzili, że ma on poważną arytmię serca. Jak sam stwierdził bohater tej historii - Apple Watch prawdopodobnie uratował mu życie.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym zegarek Apple pomaga ratować ludzkie życie. W lutym ubiegłego roku norweg - Toralv Østvang, zasłabł w łazience i upadł tracąc przytomność. Apple Watch 4 dostrzegł, że jego właściciel ma problemy ze zdrowiem i samoczynnie powiadomił odpowiednie służby, które błyskawicznie przybyły na miejsce zdarzenia i udzieliły poszkodowanemu odpowiedniej pomocy.

Jak widać, z technologią jest jak z wieloma innymi dziedzinami życia - trzeba do niej podchodzić z głową.

źródło: straitstimes.com