Apple Watch z 4 GB pamięci i 512 MB RAM

W Sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat specyfikacji smartwatcha Watch.

Firma Apple w przypadku smartfonów iPhone nigdy nie podaje dokładnych informacji na temat procesora i ilości pamięci RAM (być może dlatego, że prezentują się one po prostu słabo). Dokładnie takie samo podejście zastosowała w przypadku swojego pierwszego smartwatcha, modelu Watch.

Firma Cowen and Company przekonuje jednak, że dotarła do pewnych informacji na temat specyfikacji tego urządzenia. Wynika z nich, że Watch będzie dysponował standardowo 4 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. Nie można jednak wykluczyć, że pojawi się również wersja z większą ilością pamięci flash.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?
  • Masz starszego Apple Watch? Koniecznie zaktualizuj watchOS

Dodatkowo dowiadujemy się, smartwatch Apple będzie korzystał z dedykowanego układu S1, czyli odróżni się tutaj od konkurencji, która sięga po smartfonowe układy SoC. Rozwiązanie to ma zapewniać lepszą wydajność energetyczną, co stoi nieco w sprzeczności z doniesieniami na temat niezbyt długiego czasu pracy Watch na baterii. Miejmy jednak nadzieję, że jeżeli w ogóle problem ten istnieje, inżynierowie Apple poradzą sobie z nim do czasu premiery rynkowej urządzenia, która zaplanowana została na początek 2015 roku.