Apple Watch z Touch ID? Nowy wygląd to dopiero początek

Apple przygotowuje się do solidnego odświeżenia zegarka Apple Watch. Po sześciu latach firma zerwie z klasycznym designem.

Apple Watch jest z nami już od ponad pięciu lat. Przez ten okres czasu na rynku pojawiło się siedem generacji inteligentnego zegarka od Apple. Firma nie zdecydowała się jednak na zmianę wyglądu Watch'a. W 2017 roku przy okazji premiery Apple Watch Seires 4 zmodyfikowano nieco obudowę obniżając jej grubość oraz wprowadzające większe ekrany. Systematycznie otrzymujemy także nowe wersje kolorystyczne kopert oraz akcesoryjne paski.

Najnowsze Apple Watch Series 6
Źródło: macworld.com

Najnowsze Apple Watch Series 6

Źródło: macworld.com

Wszystko wskazuje na to, że Apple przygotowuje się do sporego odświeżenia zegarków z rodziny Apple Watch. Okazuje się, że na nasze nadgarstki trafi nieco technologii znanych z iPhone'a oraz iPad'a.

Apple Watch identyfikuje swojego użytkownika za pośrednikiem czujnika tętna, kodu PIN oraz połączenia z iPhone. Oznacza to, że po zdjęciu i założeniu zegarka musimy wprowadzić kod PIN lub odblokować naszego iPhone'a za pośrednictwem Face ID/Touch ID/kodu PIN, aby uzyskać dostęp do zegarka.

Nowy Apple Watch Series 7 ma otrzymać wsparcie dla Touch ID. Wskazuje na to najnowszy patent, który opisuje możliwość implementacji Touch ID w przycisku funkcyjnym Apple Watch. Rozwiazanie to pozwoliłoby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas wykonywania płatności zbliżeniowych, a także usprawnić proces odblokowywania zegarka.

Touch ID w Apple Watch jest również niezwykle ważne w egzemplarzach z modemem LTE, które zostały skonfigurowane za pośrednictwem ustawień rodzinnych i są jedynym urządzeniem dziecka/seniora.

Apple posiada już sensor Touch ID odpowiedniej wielkości. Został on zastosowany w najnowszym tablecie iPad Air.

Przy okazji wprowadzenia czytnika linii papilarnych do zegarka Apple Watch powinniśmy otrzymać również kolejną zmianę wizualną. W chwili obecnej nie wiemy, jak wglądać będzie nowy zegarek, ale raczej nie powinniśmy liczyć na okrągłą kopertę.

Apple Watch Series 7 powinien zadebiutować we wrześniu 2021 roku.

Źródło: ubergizmo.com