Apple Watch z nowymi funkcjami rodem z filmu Sci-Fi!

Z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności firma Apple udostępni nowe funkcje dla zegarków Apple Watch. Większość z nich wygląda jak z filmów science fiction. Jak skorzystać z najnowszych możliwości?

Sprzęt firmy Apple od lat dostosowywany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Apple co jakiś czas dodaje kolejne funkcje, które czasami przydają się również podczas normalnego użytkowania. Najnowsze rozwiązania, które zostały udostępnione z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności wyglądają jak przeniesione wprost z filmów science fiction.

Apple Watch z Assistive Touch

Apple Watch z Assistive Touch

Apple dodało do zegarków Apple Watch funkcję Assistive Touch. To niezwykle futurystyczne i zaawansowane rozwiązanie, które pozwala na sterowanie zegarkiem z wykorzystaniem jednej ręki.

Apple Watch rozpoznaje najmniejsze ruchy mięśni i ścięgien ręki za pomocą wbudowanych czujników - akcelerometru, żyroskopu oraz pulsometru. Dzięki temu rozwiązaniu Apple Watch może być sterowany z wykorzystaniem gestów wykonywanych ręką, na której znajduje się zegarek.

Ruchy palców takie jak szczypanie czy chwytanie mogą przejąć kontrolę nad zegarkiem Apple Watch bez konieczności dotykania koronki, przycisku oraz ekranu. Rozwiązanie wygląda jak z filmów science fiction, ale w praktyce działa bardzo dobrze i pozwala na obsługę zegarka jedną ręką. Dodatkowo Apple Watch rozpoznaje również nachylenie nadgarstka i pozwala nawigować użytkownikowi wskaźnikiem za jego pomocą.

Apple zaprezentowało na kilku filmikach funkcję Assistive Touch. Firma poinformowała, że rozwiązanie pojawi się na zegarkach Apple "później w tym roku". Spodziewamy się, że całość zostanie zaimplementowana w watchOS 8. System ten zostanie zaprezentowany w czerwcu 2021 roku i trafi do użytkowników jesienią.

Sprawdź największe różnice pomiędzy Apple Watch oraz Apple Watch Nike.