Apple Watch zapewni dzień pracy na baterii. To gorzej od konkurencji

Smartwatch Apple Watch pojawi się na rynku na początku 2015 roku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu jego osiągi dotyczące czasu pracy na baterii zostaną poprawione.

Watch to pierwszy smartwatch Apple, który został oficjalnie zaprezentowany podczas mającej miejsce 9 września konferencji. Niestety wówczas nie poznaliśmy żadnych informacji na temat czasu pracy na baterii, co było dosyć niepokojącym sygnałem, jeżeli weźmiemy pod uwagę wcześniejsze doniesienia, które sugerowały, że z tym elementem inżynierowie amerykańskiej firmy nie poradzili sobie najlepiej.

Dzisiaj otrzymaliśmy już jednak pewne oficjalne informacje na ten temat. Rzeczniczka Apple, Nat Kerris, przyznała bowiem, że Watch będzie wymagał, aby "ładować go raz dziennie". To słaby wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że konkurencja w postaci zegarków Samsung Gear S i LG G Watch R oferuje według deklaracji producenta, odpowiednio, do dwóch dni i 36 godzin normalnej pracy na baterii.

Zobacz również:

  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Masz starszego Apple Watch? Koniecznie zaktualizuj watchOS
  • Empik: elektronika w niskich cenach - co warto kupić? [25.10.21r.]

Przy tej okazji warto przypomnieć o Motoroli Moto 360, który to smartwatch również zapewniać miał "dzień pracy". Pierwsze testy pokazały jednak, że należy go do zasilania podłączać co 12 godzin...

Wygląda więc na to, że fanboy'e Apple powinni mocno ściskać kciuki za inżynierów amerykańskiej firmy, aby znaleźli sposób na przedłużenie czasu pracy na baterii Watcha. Mają jeszcze na to trochę czasu, ponieważ gadżet ten ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.