Apple Watch zmierzy temperaturę naszego ciała?

Długa lista rozwiązań zdrowotnych, które oferuje nam Apple może już niedługo powiększyć się jeszcze bardziej.

Apple Watch Series 7. Fot. Jon Prosser, Renders By Ian

Odliczamy już dni do momentu, w którym Apple zaprezentuje światu tegoroczną linię inteligentnych zegarków Apple Watch Series 7 obok iPhone'a 13. Gigant z Cupertino planuje pokazać je w trakcie wirtualnego wydarzenia California Streaming, które odbędzie się 14 września. Polscy fani marki będą mogli obejrzeć je o godzinie 19 na stronie apple.com, serwisie Youtube oraz w aplikacji Apple TV. Możliwe, że tego dnia zobaczymy także nowe słuchawki AirPods.

Jednak jeszcze przed premierą tegorocznych smartwatchy zaczynają pojawiać się informacje dotyczące nowinek, które pojawią się w zegarkach z linii Series 8, która spodziewana jest w roku 2022. W przypadku Apple Watch Series 7 producent skupił się na zaoferowaniu klientom kompletnie nowego designu, przez co na nieco dalszy plan zeszły nowe funkcje zdrowotne, którymi zegarek będzie się charakteryzował.

Zobacz również:

To ma jednak zmienić się w przyszłym roku. Zdaniem analityka działań Apple na rynku - Kuo Ming-Chi, już w przyszłym roku Apple Watch Series 8 będzie w stanie zmierzyć temperaturę naszego ciała. Z opublikowanego wniosku patentowego dowiadujemy się, że Apple pracuje nad takim rozwiązaniem już od 2019 roku. Nie wiemy jednak w jaki sposób cały proces miałby być przeprowadzony: czy zegarek musiałby dotykać skóry użytkownika, czy też nie.

O tym, że gigant z Cupertino przykłada coraz więcej uwagi rozwiązaniom zdrowotnym w swoich urządzeniach wiemy nie od dziś. Nie tak dawno opublikowany został inny z patentów, w ramach którego Apple Watch mógłby zmierzyć poziom nawodnienia organizmu. Po cichu liczyliśmy, że Apple Watch Series 7 będzie w stanie zmierzyć ciśnienie krwi, jednak wydaje się, że to rozwiązanie także pojawi się dopiero w 2022 roku.