Apple: Windows 7 pomoże nam sprzedać więcej Maków

Według firmy Apple, system Windows 7 przyczyni się do wzrostu sprzedaży komputerów Mac.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 7 - pojawi się na rynku 22 października. Według przedstawicieli Apple, dzięki następcy Visty wzrośnie sprzedaż komputerów Mac.

"Nowi użytkownicy Maków ciągle mówią nam, że są zmęczeni problemami z Windows i chcą łatwych w obsłudze, stabilnych i bezpiecznych komputerów Mac. A Windows 7 to przecież tylko Windows" - tłumaczy rzecznik Apple, Bill Evans.

Według Apple, problemowa instalacja "siódemki", może przekonać część użytkowników dominującego obecnie na rynku systemu Windows XP (przesiadka na Windows 7 wymaga tzw. "czystej instalacji", czyli instalacji na wcześniej wyczyszczonym dysku) do poszukiwania alternatywnego rozwiązania.

Windows 7 dobry dla Apple i Microsoftu

Zdaniem analityków z firmy Enderle Group, wprowadzenie nowych "okienek" będzie dobre zarówno dla Apple jak i Microsoftu.

"Windows 7, dzięki przeprowadzonemu na szeroką skalę marketingowi, może spowodować, że wiele osób uda się do sklepu. Wzmożony ruch w interesie może w rzeczywistości pomóc również Apple" - tłumaczy Rob Enderle z Enderle Group.