Apple: aktualizacje bezpieczeństwa dla 'Pantery' i 'Jaguara'

Wczoraj ukazały się kolejne aktualizacje bezpieczeństwa dla systemów operacyjnych Mac OS X 10.2 (Jaguar) oraz Mac OS X 10.3 (Panther). Tradycyjnie można je już pobierać przez systemowy panel Software Update lub z poziomu sekcji Downloads na stronie internetowej Apple.

Aktualizacja dla 'Pantery' datowana na 5 kwietnia zawiera zestaw poprawek dla modułów drukowania CUPS, libxml2, Mail oraz OpenSSL i wymaga posiadania systemu Mac OS X w wersji 10.3.3. Udostępniony plik o wielkości 3,8 MB pracuje zarówno z kliencką, jak i serwerową wersją systemu operacyjnego oraz obsługuje klika wersji językowych.

Tak jak w przypadku 'Pantery', również aktualizacja dla 'Jaguara' zawiera poprawkę dla modułu drukowania CUPS. Oprócz tego, w jej ramach znalazły się również elementy wchodzące w skład poprzedniej aktualizacji (datowanej na 26 stycznia 2004), usprawniające pracę modułów AFP Server, Apache 1.3, cd9660.util, Classic, Directory Services, fetchmail, fs_usage oraz Mail. Plik o wielkości 4,8 MB wymaga posiadania systemu Mac OS X w wersji 10.2.8. i pracuje zarówno z kliencką, jak i serwerową wersją.

Aktualizacje do pobrania z sekcji Downloads: http://www.apple.com/support/downloads


Zobacz również