Apple aktualizuje MacBook'a Pro. Pojawia się ośmiordzeniowy procesor

MacBook Pro na 2019 rok otrzymuje 8 rdzeniowy procesor w 15 calowym modelu oraz ulepszoną klawiaturę.


MacBook Pro czyli flagowy model laptopa od Apple jest teraz wyposażony w procesory Intel Core ósmej oraz dziewiątej generacji.

Apple aktualizuje MacBook'a Pro. Pojawia się ośmiordzeniowy procesor

Źródło: Apple

Firma Apple ogłosiła we wtorek, że nowy MacBook Pro otrzymuje aktualizację podzespołów i staje się jeszcze szybszy. Wiemy, że 13 calowe modele z paskami Touch Bar otrzymują procesory Intel 8 generacji, podczas gdy 15 calowy MacBook Pro jest teraz wyposażony w układy 9 generacji. To pierwszy laptop Apple z 8 rdzeniowym procesorem.

Zobacz również:

Apple poinformowało również, że MacBook Pro z 2019 roku oferuje zmienioną klawiaturę motylkową. Zmodyfikowana konstrukcja powinna pomóc zapobiec wystąpieniu problemów, z którymi borykają się użytkownicy poprzednich modeli MacBook'a Pro wyposażonego jedynie w porty USB Typu C.

Apple sprzedaje nowe modele MacBook'a Pro w tej samej cenie, co urządzenia zaprezentowane w lipcu zeszłego roku.

15 calowy MacBook Pro

15 calowy MacBook Pro kosztuje od 11999 zł. Wersja z ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i9 9 generacji kosztuje 13999 zł. W tej cenie otrzymujemy również 16 GB pamięci operacyjnej RAM, 512 GB nośnik SSD oraz kartę graficzną Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5.

Apple twierdzi, że nowy MacBook Pro jest dwa razy szybszy niż poprzednie laptopy wyposażone w czterordzeniowe procesory oraz o 40 procent szybszy od sześciordzeniowych urządzeń wprowadzonych do sprzedaży w lipcu 2018 roku.

13 calowy MacBook Pro

W przypadku 13 calowych modeli egzemplarze bez paska Touch Bar i czytnika linii papilarnych Touch ID nie zostały zmodyfikowane. Nadal oparte są one na procesorze Intel Core i5 7360U. Modele z Touch Bar otrzymały nowy czterordzeniowy procesor Intel Core i5 8 generacji o taktowaniu 2,4 GHz. Zeszłoroczny model wyposażony był w chip o niższym o 100 MHz taktowaniu bazowym. W standardzie dostajemy zintegrowaną kartę graficzną Intel Iris Plus 655, 8 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR3 oraz 256 GB nośnik SSD. Cena wynosi 8999 zł.

Komputery są już dostępne w sklepie Apple. Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego.