Apple aktualizuje lokalizatory AirTag. Co nowego?

Wraz z iOS 14.6 użytkownicy lokalizatorów Apple AirTag otrzymają nowe możliwości zarządzania swoimi akcesoriami. Co się zmieni?

Aktualizacja do iOS 14.6/iPadOS 14.6, która jest właśnie testowana przez deweloperów rozszerzy nieco możliwości lokalizatorów Apple AirTag (sprawdź jak skonfigurować). W kolejnej aktualizacji mobilnych systemów operacyjnych od Apple pojawi się istotna nowość, która zainteresuje właścicieli AirTagów.

Nowe opcje dla użytkowników Apple AirTag

Nowe opcje dla użytkowników Apple AirTag

Po zaktualizowaniu iPhone'a lub iPad'a do iOS 14.6/iPadOS 14.6 możliwe będzie dodania wiadomości e-mail do znacznika AirTag w trybie utraconym. Obecnie po zgubieniu AirTaga możemy dodać do niego jedynie nasz numer telefonu oraz prośbę o kontakt. (Sprawdź, jak odnaleźć właściciela Apple AirTag).

Zobacz również:

Portal 9to5Mac doniósł, że w trzeciej wersji deweloperskiej iOS 14.6 pojawiły się nowe opcje umożliwiające użytkownikom lokalizatorów AirTag na wprowadzenie adresu e-mail w momencie, gdy lokalizator został wprowadzony w tryb utracony.

Apple AirTag

Apple AirTag

Po zesłaniu zgubionego lokalizatora przez osobę trzecią z wykorzystaniem iPhone'a lub smartfona z Androidem wyposażonego w NFC możliwe będzie wyświetlenie nie tylko numeru telefonu, ale również adresu e-mail.

Niestety Apple nie pozwala wybrania dwóch opcji. Po wprowadzeniu lokalizatora w tryb utracony możemy dodać do niego numer telefonu lub adres e-mail. Prawdopodobnie większość konsumentów korzystać będzie z pierwszej (domyślnej) opcji z dodaniem numeru telefonu.

Oprogramowanie iOS 14.6 oraz iPadOS 14.6 z nowymi funkcjami dla Apple AirTag pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: imore.com