Apple atakuje polską firmę! Chodzi o znak towarowy a.pl

Niestety Apple wkroczyło również na nasz rodzimy rynek. Na jego celowniku znalazł się znak towarowy a.pl należący do firmy Internet S.A.


Apple broni zaciekle swoich patentów pozywając różne firmy na całym świecie. Jej ostatni cel znajduje się w Polsce, a jest nim znak towarowy a.pl należący do firmy Internet S.A.

Amerykański gigant twierdzi, że wspomniany znak cechuje "konfuzyjne podobieństwo" oraz, że polska firma chce wykorzystać renomę jego znaków. W związku z tym złożył już jakiś czas temu do Urzędu Patentowego RP wniosek z prośbą o unieważnienie znaku towarowego a.pl.

Zobacz również:

  • Najlepsze świąteczne promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [7.12.2021]
  • NASA: misja lądowania na Księżycu została przesunięta

Pierwsze spotkanie w sporze prawnym odbyło się 29 sierpnia. Póki co rozprawa została jednak zawieszona i przesunięta na inny termin.

Kto ma szansę wygrać?

Trudno powiedzieć. Wydaje się jednak, że firma Internet S.A ma na to spore szanse. Z pewnością będzie bowiem słusznie argumentować, że jej znak nie powinien mylić konsumentów, gdyż działa ona w zupełnie innej branży niż Apple. Pod a.pl znajdziemy bowiem...delikatesy internetowe z dostawą do domu.

Apple atakuje...wszystkich

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu akcja Apple. Dobrym przykładem jest tutaj chińska firma produkująca makaron, która została oskarżona o naruszenie praw patentowych do logo przedstawiającego nadgryzione jabłko.

______________________

Chętnie poznam argumentację prawników Apple, którzy spróbują wykazać, że dzięki znakowi a.pl firma Internet S.A odnosi wymierne nienależne korzyści i szkodzi renomie znaków Apple.

Źródło informacji: telepolis.pl