Apple będzie aktualizować iOS 14 nawet po wydaniu iOS 15

Jak donosi MacRumors, obecny iOS 14 pozwoli teraz wybrać, czy chcesz przejść na iOS 15 (jak tylko zostanie oficjalnie opublikowany) lub zostać przy iOS 14, podczas gdy ten nadal będzie otrzymywać aktualizacje.

Wczoraj miała miejsce konferencja WWDC 2021, na której Apple zaprezentowało swój najnowszy system operacyjny dla iPhone'ów - iOS 15. Od teraz, iOS oferuje wybór między dwiema wersjami aktualizacji oprogramowania w aplikacji Ustawienia. Możesz zaktualizować system do najnowszej wersji iOS 15 zaraz po jego wydaniu, aby uzyskać najnowsze funkcje i najbardziej kompletny zestaw aktualizacji zabezpieczeń. Alternatywnie, możesz kontynuować na iOS 14 i nadal uzyskiwać ważne aktualizacje, dopóki nie jesteś gotowy, aby uaktualnić system do następnej wersji.

Apple podaje, że najnowszy system będzie miał "najbardziej kompletny zestaw aktualizacji zabezpieczeń", podczas gdy poprzednie wydanie będzie "nadal uzyskiwać ważne aktualizacje zabezpieczeń". Historycznie, Apple był nieugięty, jeśli chodzi o najnowsze aktualizacje iOS w przeszłości - szybko uniemożliwiał urządzeniom iOS powrót na starszą wersję aktualizacji. Taki zabieg miał zapewniać, że urządzenia zawsze oferowały najbardziej aktualne wersje oprogramowania i funkcje z nim związane.

Ta nowa zmiana daje klientom czas na aktualizację, jeśli mają ograniczenia lub wymagania dotyczące urządzeń z systemem iOS, które są zarządzane przez organizację (takie jak przedsiębiorstwa i szkoły). Pierwsze kompilacje deweloperskie iOS 15 są już dostępne do pobrania na urządzenie testowe - tutaj pokazujemy jak je pobrać i zainstalować. Apple oczekuje, że wyda publiczną betę w lipcu, a oficjalne wydanie - na jesieni.

Źródło: MacRumors