Apple bije rekordy w Stanach Zjednoczonych

Sądząc po badaniach gemiusTraffic, maszyny Apple w Polsce stanowią niszę - użytkownicy Mac OS X to zaledwie {{a:HTTP://www.pcworld.pl/news/128723.html}}0,2 procent internautów{{/a}}. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych firma z Cupertino wspina się na wyżyny; obecnie jest już trzecim producentem komputerów na rynku!

Apple błyskawicznie przyspiesza: w ciągu ostatniego kwartału firma zanotowała ośmiokrotnie szybszy wzrost niż wynosi średnia w branży. Przez trzy miesiące w Stanach Zjednoczonych sprzedano 2,164 miliona komputerów.

Jak podkreślają redaktorzy portalu eWeek, wyjątkowo ciekawy jest fakt, że ponad połowa użytkowników kupiła sprzęt Apple po raz pierwszy w życiu. Nie może być zatem mowy o "dobrych doświadczeniach" podczas pracy z Macami.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić iPhone 13 w przedsprzedaży? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • Skąd zdobyć stary macOS - pobierz Catalina, Mojave i starsze wydania
  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!

Badacze z Gartnera twierdzą, że motorem napędowym sprzedaży są inne urządzenia z Cupertino: iPod i iPhone. Klienci przychodzą ponoć do sklepów po iPoda, a decydują się na coś więcej po sprawdzeniu cen Maców. Inni specjaliści podkreślają też, że może chodzić o famę otaczającą Mac OS X, jako systemu łatwiejszego w obsłudze niż konkurencja.