Apple być może pracuje nad urządzeniem z 5-calowym ekranem Retina

Z informacji podanych przez serwis MacRumors wynika, że firma Apple pracuje nad nowym produktem wyposażonym w 5-calowy wyświetlacz mogący się pochwalić oznaczeniem Retina. Chodzi o tablet, smartfon, czy może jeszcze o coś innego? Niestety nie wiadomo.


Niestety obecnie nie wiadomo o jakie urządzenie z nadgryzionym jabłkiem na obudowie może chodzić. Jeżeli jednak Apple faktycznie nad nim pracuje, powinno ono zdaniem serwisu MacRumors korzystać z wyświetlacza Retina o przekątnej wynoszącej 5 cali i rozdzielczości 1600 x 960 pikseli lub 1280 x 960 pikseli.

Mały tablet?

Wcześniej mieliśmy już do czynienia z wieloma spekulacjami na temat małego tabletu iPad. Według nich powinien on jednak dysponować 7,85-calowym ekranem o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, który ze względu na niską gęstość pikseli nie mógłby się pochwalić oznaczeniem Retina.

Duży iPhone?

Jeżeli chodzi o smartfony iPhone, Apple prezentowało do tej pory bardzo konserwatywne podejście wyposażając wszystkie generacje tego urządzenia w 3,5-calowe ekrany (w przypadku ostatnich dwóch modeli są to ekrany Retina). Ostatnio jednak pojawiły się spekulacje, z których wynika, że Phone 5 może dysponować 4,6-calowym ekranem.

Tablet? Smartfon?

Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje się, że 5-calowy ekran jest raczej za mały na "jabłkowy" tablet i za duży na "jabłkowy" smartfon. Jaką więc niespodziankę dla swoich wielbicieli może szykować Apple? Zapraszam do dyskusji.