Apple celem patentowego pozwu

Firma DSS Technology Management skierowała do amerykańskiego sądu pozew przeciwko Apple – producentowi iUrządzeń zarzucono w nim nielegalne korzystanie z kilku rozwiązań technologicznych, chronionych patentami posiadanymi przez DSS.

Przedstawiciele DSS twierdzą, że ich opatentowane technologie wykorzystywane są m.in. w urządzeniach z serii iMac, Mac mini, iPad, iPhone, iPod touch, iPod nano oraz Mac Pro. Chodzi o rozwiązania związane z bezprzewodowym podłączaniem do nich urządzeń peryferyjnych (via Bluetooth).

Powód domaga się od Apple pokrycia strat związanych z nielegalnym korzystaniem z opatentowanych technologii – przedstawiciele DSS są jednak gotowi do negocjacji i deklarują, że być może zgodzą się na rozwiązanie, polegające na wypłacenie im przez Apple zaległych opłat licencyjnych. Przedstawiciele koncernu kierowanego przez Tima Cooka na razie nie komentują tych doniesień.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii

Warto odnotować, że sporne rozwiązania technologiczne nie są dziełem DSS – firma kilka miesięcy temu kupiła pakiet patentów od dwóch innych przedsiębiorstw i już wtedy deklarowała, że zamierza zgłosić się z roszczeniami do wszystkich, którzy (zdaniem DSS) nielegalnie korzystają z tych patentów.