Apple celem patentowego pozwu

Firma DSS Technology Management skierowała do amerykańskiego sądu pozew przeciwko Apple – producentowi iUrządzeń zarzucono w nim nielegalne korzystanie z kilku rozwiązań technologicznych, chronionych patentami posiadanymi przez DSS.

Przedstawiciele DSS twierdzą, że ich opatentowane technologie wykorzystywane są m.in. w urządzeniach z serii iMac, Mac mini, iPad, iPhone, iPod touch, iPod nano oraz Mac Pro. Chodzi o rozwiązania związane z bezprzewodowym podłączaniem do nich urządzeń peryferyjnych (via Bluetooth).

Powód domaga się od Apple pokrycia strat związanych z nielegalnym korzystaniem z opatentowanych technologii – przedstawiciele DSS są jednak gotowi do negocjacji i deklarują, że być może zgodzą się na rozwiązanie, polegające na wypłacenie im przez Apple zaległych opłat licencyjnych. Przedstawiciele koncernu kierowanego przez Tima Cooka na razie nie komentują tych doniesień.

Warto odnotować, że sporne rozwiązania technologiczne nie są dziełem DSS – firma kilka miesięcy temu kupiła pakiet patentów od dwóch innych przedsiębiorstw i już wtedy deklarowała, że zamierza zgłosić się z roszczeniami do wszystkich, którzy (zdaniem DSS) nielegalnie korzystają z tych patentów.