Apple chce opatentować aplikację do tworzenia trójwymiarowych awatarów

Apple zgłosiło dwie propozycje patentów na aplikacje pozwalające tworzyć trójwymiarowe awatary. Apple zaznacza, że mogą one zostać wykorzystane w nowej generacji wyświetlaczy HUD oraz takich, które w przyszłości zaoferują obraz holograficzny. Na zgłoszeniu do biura patentowego są jednak prezentowane na iPadzie.

Apple - awatary 3D

Serwis PatentlyApple.com podaje, że Apple pracuje nad uzyskaniem patentu na aplikację służącą do tworzenia trójwymiarowych awatarów. Ma ona przydać się nie tylko na tradycyjnych ekranach LCD, ale także na wyświetlaczach HUD (head-up-display) oraz wyświetlaczach holograficznych w przyszłości.

Awatary 3D już obecnie stosowane są np. w interfejsach konsol Wii, Xbox oraz PlayStation. Technologia Apple ma pozwolić na wybór oczu, kształtu głowy, uszu, nosa, typu włosów, ich koloru, różnych dodatków itd.. Apple mówi, że jego aplikacja może być używana także przez policję do tworzenia portretów pamięciowych.

Serwis PatentlyApple.com zaprezentował także drugi patent Apple, który zdaje się prezentować dalszy etap rozwoju aplikacji - zaprezentowano ją na iPadzie. Oba patenty złożył w trzecim kwartale 2010 roku Thomasa Goossensa z paryskiego oddziału Apple. 29 marca 2012 roku zostały pokazane przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA.

_____

Źródło zdjęcia: PatentlyApple.com