Apple chce zakazać smartfonów Samsunga w USA

Jakiś czas temu producent iPada i iPhone'a oskarżył Samsunga o naruszenie patentów firmy. Pod koniec zeszłego tygodnia Apple zwróciło się do Sądu Okręgowego Kalifornii o wydanie wstępnego zakazu sprzedaży w USA smartfonów Infuse 4G, Galaxy S 4G, Droid Charge oraz tabletu Galaxy Tab 10.1.

Według złożonego w piątek wniosku, smartfony i tablet Samsunga naruszają trzy patenty Apple związane z wyglądem zewnętrznym i jeden dotyczący funkcjonowania urządzeń. Firma spod znaku jabłka uważa, że naruszenia są dość oczywiste, by decyzja o wstępnym zakazie mogła zostać wydana bez procesu.

Apple uważa, że Samsung celowo naśladował iPhone'a i iPada. Według firmy z Cupertino, to właśnie kopiowanie jej własności intelektualnej przyczyniło się do sukcesów smartfonów i tabletów koreańskiej firmy.

Zobacz również:

W pozwie można przeczytać, że Samsung poprzez imitację wyglądu zewnętrznego iPhone'a dawał konsumentom jasny sygnał, że ich urządzenia są dokładnie takie jak iPhone. Podobnie miało być z tabletem Galaxy Tab, który, według Apple, skorzystały na podobieństwie do iPada.

Samsung został oskarżony w kwietniu o nielegalne kopiowanie produktów Apple. Koreańska firma odpowiedziała kontrpozwem i domagała się informacji na temat planowanych urządzeń Apple, co miało jej pomóc nie naruszać jego patentów w przyszłości. Wcześniej to Samsung został zobligowany do zaprezentowania firmie z Cupertino swoich jeszcze nie wydanych produktów.