Apple chciało zarejestrować znak towarowy zbyt podobny do innego znaku

Firma Apple często walczy z różnymi firmami zarzucając im, że ich znaki towarowe naruszają jej dobra. Tym razem sama wpadła w "patentowe sidła"...

Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych podtrzymało decyzję eksperta, który uznał, że zgłoszony przez Apple do rejestracji znak towarowy przedstawiający pomarańczową muzyczną ikonę (pojawiającą się m.in. ma ekranach iPhone'ów) jest za bardzo podobny do innego znaku i może przez to wprowadzać w błąd konsumentów.

Mowa tutaj konkretnie o znaku zarejestrowanym w 2008 roku przez serwis iLike (ikona po prawej stronie), który rok później został kupiony przez MySpace i zamknięty na początku tego roku.

Biuro odrzuciło argumenty Apple, które twierdziło, że nikt nie będzie mylił tych dwóch znaków oraz, że znak należący do MySpace jest "słaby", gdyż osiem innych firm korzysta z podobnych znaków zawierających nutki. W odniesieniu do pierwszego argumentu przeprowadzony został nawet test "prawdopodobieństwa wprowadzenia w błąd".

Apple może się jeszcze odwołać od tej decyzji.

To Apple zazwyczaj atakuje

Warto przypomnieć, że firma Apple znana jest z zaciekłej walki o ochronę swoich znaków towarowych. Niestety często wnoszone przez nią oskarżenia są absurdalne:

- Apple atakuje polską firmę! Chodzi o znak towarowy a.pl

- Apple oskarża chińską firmę produkującą makaron. Chodzi o logo