Apple (chyba) nie zaprezentuje jutro tabletu iPad 3...

W Internecie pojawiły się informacje z dwóch różnych źródeł na temat nazwy następnego tabletu Apple. Wynika z nich, że nie będzie się on nazywał iPad 3.

Apple iPad 3 (iPad HD?)

Na jutro Apple zapowiedziało konferencję w San Francisco umieszczając w wysłanym do dziennikarzy zaproszeniu następującą informację:

"Mamy coś, co naprawdę musicie zobaczyć. I dotknąć."

Oczywiście obecnie nie można być w 100 procentach pewnym, że będziemy świadkami oczekiwanej przez miliony fanboy'ów Apple (i nie tylko) prezentacji następnej generacji tabletu iPad. Cóż jednak innego mogłoby to być?

Jaka nazwa?

Do czasu premiery urządzenia możemy się pokusić o zaprezentowanie kolejnych doniesień na jego temat. Pojawiły się one praktycznie jednocześnie w dwóch poważnych serwisach - Cnet.com i VentureBeat.com - i dotyczą nazwy "jabłkowego" tabletu.

Zdaniem wspomnianych serwisów nowy tablet Apple wcale nie będzie nosił oznaczenia iPad 3, lecz iPad HD nawiązującego jednoznacznie do zastosowanego w nim ekranu cechującego się ogromną rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli.

Doniesienia te idą w parze z wcześniejszymi informacjami dotyczącymi producentów akcesoriów dla nowego iPada, którzy określając ich przeznaczenie również użyli określenia iPad HD.

Ktoś może sporo zarobić

Warto dodać, że obecnie domena iPadHD.com (jak również iPadHD.co.uk) jest już zajęta od 2010 roku, natomiast jej właściciel przyznał serwisowi Cnet.com, że nikt z Apple jeszcze się z nim nie kontaktował. Nie oznacza to jednak, że tak się nie stanie. Warto tutaj bowiem przypomnieć, że Apple odkupiło wcześniej od pewnej szwedzkiej firmy za 4,5 miliona dolarów domenę iCloud.com przeznaczoną dla swojego nowego serwisu.

______________

Mam nadzieję, że te wszystkie doniesienia będą warte tego, co zaprezentuje Apple.