Apple chyba zmieniło zdanie i pracuje nad fizycznym kontrolerem dla iPada

Z informacji podanych przez serwis AnandTech wynika, że Apple pracuje nad fizycznym kontrolerem dla mobilnych graczy korzystających z tabletu iPad. Ktoś zainteresowany?

Projekt Fiona firmy Razer

Rynek mobilnych gier dla gadżetów Apple pracujących pod kontrolą systemu iOS stale rośnie. Do tej pory firma z Cupertino uważała, że nie ma potrzeby szukania żadnych innych rozwiązań w zakresie ich kontroli: do tego w zupełności powinien wystarczyć ekran dotykowy.

Polecamy: Xbox 720 - Blu-ray i stałe połączenie z siecią?

Serwis AnandTech twierdzi jednak, że Apple prawdopodobnie zmieniło zdanie w tej sprawie i pracuje nad projektem mającym za zadanie dostarczyć na rynek fizyczny kontroler, z którego mogliby skorzystać właściciele tabletów iPad. Z pewnością na decyzję tę mógł mieć wpływ fakt, że firma Google wprowadziła w poprzednim roku wraz z Androidem Honeycomb 3.0 obsługę zewnętrznych kontrolerów.

Jaki kontroler?

Według anonimowych informatorów Apple testować ma obecnie zarówno istniejące już kontrolery, jak i stworzone przez siebie prototypy. Być może więc dostarczy na rynek własne rozwiązanie. Nie wykluczone również, że będą mogli z niego skorzystać jedynie właściciele następnej generacji iPada.

Polecamy: Konsola do gier kluczem do utrzymania dobrej formy 100-letniej Angielki

Jeżeli kontroler dla iPada faktycznie zagościłby na rynku z pewnością przyczyniłby się do wzrostu popularności gier mobilnych oraz stanowiłby zagrożenie dla konsol. Czy bylibyście nim zainteresowani?