Apple coraz bardziej zielone

Apple uaktualniło zobowiązanie dotyczące szerszego zastosowania w swoich produktach materiałów przyjaznych środowisku. Dokument podpisał szef Apple'a, Steve Jobs.

Zobowiązanie firmy Apple zaczyna się od słów: 'Przez ostatnie kilka lat Apple podejmowało kolejne kroki, które miały służyć środowisku naturalnemu poprzez produkowanie przyjaznych mu podzespołów. Podpisując ten dokument wierzę, że nasze zaangażowanie w ochronę środowiska jest bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi producentami sprzętu komputerowego'.

W dokumencie znajduje się również szczegółowy opis owych kroków, jakie podjęła firma w celu wytwarzania produktów przyjaznych środowisku. Wśród wymienionych punktów znajduje się m.in. zapis o tym, że urządzenia łatwiej poddają się recyklingowi, a ich proces produkcji wykorzystuje znacznie mniej toksycznych chemikaliów.

W raporcie Jobs dodał również, że 'ma zaszczyt poinformować, iż wszystkie projekty nowych produktów są już opracowywane zgodnie z podpisanym dokumentem'.

Apple ma nadzieję, że taki krok ze strony firmy zyska sobie uznanie klientów zwłaszcza po ostatnich informacjach, jakoby produkty Apple wydzielały szkodliwe dla zdrowia gazy. Sprawę opisaliśmy w artykułach: "Apple: nasze produkty nie szkodzą zdrowiu" oraz "Apple: nasze Mac Pro nie trują!".


Zobacz również