Apple coraz bardziej „zielony”

Korporacja z Cupertino po raz kolejny inwestuje w ekologiczne rozwiązania. Amerykanie rozpoczęli budowę kolejnej farmy paneli słonecznych.

Energia słoneczna

Energia słoneczna

Farma zostanie wzniesiona w mieście Reno, w Nevadzie, obok nowego centrum danych firmy Apple. We współpracy z NV Energy i SunPower, powstanie farma o całkowitej powierzchni 137 akrów. Warte podkreślenia jest także to, że wykorzystane zostaną w niej innowacyjne rozwiązania technologiczne mające siedmiokrotnie zwiększyć ilość uzyskiwanej energii elektrycznej (w stosunku do typowej farmy słonecznej).

Choć budowa jeszcze się nie zakończyła, to Apple już uzyskało pozwolenie na rozbudowanie swojej inwestycji w przyszłości. Tymczasem przedstawiciele firmy twierdzą, że po zakończeniu budowy, farma będzie w stanie wygenerować mniej więcej 43,5 milionów kilowatogodzin energii elektrycznej. Firma użyła tu dość nietypowego porównania i stwierdziła, że taka ilość prądu odpowiada 6400 samochodom osobowym, które nie będą poruszały się po ulicach w ciągu roku.

Apple chwali się także tym, że wszystkie jego centra danych w 100% zasilane są z odnawialnych źródeł energii. Tak samo ma być w Reno, a firma dodaje, że nadmiar prądu wykorzystywany będzie w lokalnej sieci energetycznej.