Apple coraz bliżej wypuszczenia na rynek "inteligentnego" telewizora

Wielbiciele marki Apple chyba powoli powinni szykować miejsce w salonie, gdyż zgodne z doniesieniami The Wall Street Journal obecnie prowadzone są testy "jabłkowego" telewizora.

Spekulacje na temat "inteligentnego" telewizora Apple pojawiały się od dawna i rozgorzały na nowo wraz z ukazaniem się biografii Steve'a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona. Znalazł się w niej bowiem następujący fragment:

"Chcę stworzyć zintegrowany telewizor, który jest bardzo łatwy w użytkowaniu, zsynchronizowany z innymi usługami oraz z iCloud. Użytkownicy nie będą musieli już męczyć się ze skomplikowanymi pilotami czy kablami. Telewizor będzie miał najbardziej prosty interfejs, jaki można sobie wyobrazić. Wreszcie na to wpadłem"

Obecnie możemy być już praktycznie pewni, że Apple faktycznie pracuje nad tego typu urządzeniem, co zresztą niedawno potwierdził sam Tim Cook mówiąc, że "interes jego firmy w rynku telewizyjnym wyszedł poza fazę hobbystyczną".

Ponadto, jak się właśnie dowiadujemy z The Wall Street Journal, do premiery "jabłkowego" telewizora jest coraz bliżej, gdyż azjatyccy współpracownicy Apple testują już kilka prototypów tego urządzenia "dysponujących dużym ekranem o wysokiej rozdzielczości".

Kto miałby zająć się produkcją? Kandydatem typowanym przez Wall Street Journal jest oczywiście Foxconn, który niedawno zainwestował potężne pieniądze w jedną z fabryk Sharpa produkującą ogromne matryce IGZO.

__________________

Jak sądzicie, czy Apple ma szansę osiągnąć poważny sukces na praktycznie zupełnie nowym dla siebie rynku (nie liczę tutaj Apple TV)? Czy nie jest na to już za późno? Podobny zabieg przecież niezbyt udał się firmie Google...


Zobacz również