Apple daje deweloperom betę Yosemite 10.10.2

Zaledwie kilka dni do wypuszczeniu wersji 10.10.1, firma z Cupertiono prezentuje kolejną aktualizację swojego systemu. Podobno ma zlikwidować występujące pod Yosemite problemy z Wi-fi.

Ważący 442 MB build, oznaczony numerem 10.10.2 (14C68k), nie doczekał się jednak konkretnej specyfikacji od Apple, wiadomo jednak, że problemy z połączeniem bezprzewodowym miały zostać załatane przez poprzednią edycję, która ukazała się w poniedziałek. Tymczasem wciąż wielu użytkowników narzeka na rwanie się połączenia lub też całkowity brak bezprzewodowego dostępu do sieci. Na stronie Apple Support powstał wątek “OSX Yosemite Wifi issues”, a od momentu debiutu Yosemite napisano w nim jak dotąd ponad 1330 postów, a obejrzano go 259 tysięcy razy.

Apple daje deweloperom betę Yosemite 10.10.2

Apple nabrało wody w usta i jak dotąd nie wyjaśniło, co powoduje problemy z połączeniem bezprzewodowym, nie wydało również żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. A co gorsze dla firmy z Cupertino, pojawiły się już pierwsze komentarze w sieci na temat bety 10.10.2 i jak z nich wynika, po jej instalacji pojawiają się... nowe problemy, zwłaszcza na komputerach iMac Retina 5K. Na nich beta Yosemite powoduje nieprawidłowe wyświetlanie obrazu, a w nielicznych przypadkach nawet jego całkowity brak. Na dokładkę wszędzie wiesza się Chrome.