Apple deklaruje: kolejne wersje OS X też będą darmowe

Peter Oppenheimer z firmy Apple podczas prezentacji ostatnich wyników finansowych potwierdził to, czego oczekiwali użytkownicy Maków: aktualizacje do kolejnych wersji systemu OS X również będą dostarczane za darmo.

22 października firma Apple zaprezentowała nowe iPady i odświeżone MacBooki. Wielu jej zwolenników z pewnością jednak najbardziej ucieszyła informacja, że za nowy system OS X Mavericks nie zapłacą ani grosza. Niestety Apple nie zdecydowało się wówczas na przedstawienie swojego stanowiska w sprawie kolejnych wersji systemu. Dzisiaj na szczęście już je znamy. Peter Oppenheimer, Dyrektor Finansowy Apple, zadeklarował bowiem oficjalnie przy okazji ogłoszenia ostatnich wyników finansowych swojej firmy, że przyszłe wersje OS X też będą dostarczane za darmo.

Ile to będzie kosztowało?

Orientacyjnej kwoty w przypadku samego systemu OS X Mavericks nie poznaliśmy. Peter Oppenheimer wrzucił bowiem wraz z nim do jednego worka darmowe narzędzia iWork/iLife (dostarczane wraz z nowymi Makami i iGadżetami) stwierdzając, że koszt tej operacji powinien zamknąć się w 900 milionach dolarów.