Apple "dobierze się" do Jarosława Gowina i jego nowej partii?

Jednym z przeciwników nowej partii Jarosława Gowina być może będzie Apple. Nie chodzi tutaj jednak o politykę, ale o...jabłko.

Firma Apple znana jest ze zdecydowanych reakcji, jeżeli chodzi o naruszenie jej znaku towarowego. Niestety niekiedy działania te są wręcz absurdalne, o czym przekonaliśmy się, gdy na celowniku giganta znalazł się logotyp chińskiej firmy produkującej...makaron:

Logotyp chińskiej firmy Fangguo

Logotyp chińskiej firmy Fangguo

Nieco później do podobnych akcji doszło na naszym podwórku. O naruszenie znaku towarowego Apple oskarżone zostały bowiem dwie polskie firmy:

Internet S.A

Logotyp a.pl należący do firmy Internet S.A.

Logotyp a.pl należący do firmy Internet S.A.

oraz F24
Logotyp fresh24.pl

Logotyp fresh24.pl

Warto podkreślić, że oba znaki towarowe nie stanowią żadnej konkurencji dla Apple. Odnoszą się bowiem do...spożywczych delikatesów internetowych.

Gowin powinien się bać?

Na tym tle wydaje się, że być może były minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin, również powinien obawiać się pozwu od Apple. Założona właśnie przez niego partia "Polska Razem Jarosława Gowina" posługuje się bowiem logotypem, który z pewnością zdaniem prawników amerykańskiej firmy cechuje "uderzające podobieństwo" do jej logotypu.

Oceńcie sami, czy Jarosław Gowin może się obawiać reakcji ze strony Apple:

Logo nowej partii Jarosława Gowina

Logo nowej partii Jarosława Gowina

___________________

Oczywiście tekst ten proszę traktować z przymrużeniem oka. Chociaż...jak to mawiał jeden z ulubionych filmowych bohaterów Polaków, "są na świecie rzeczy, które się fizjologom/fizjonomom nie śniły"...