Apple domaga się zablokowania sprzedaży produktów Samsunga. Znowu.

Wojna Apple przeciwko Samsungowi trwa i choć były pogłoski, że w końcu blisko rozejmu, to jednak firma z Cupertino uderza znowu i składa do sądu wniosek o zablokowanie sprzedaży dziewięciu handsetów rywala na terenie USA.

Handsety te naruszają (ponoć) prawa patentowe Apple, a są to kolejno: Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II, Galaxy S II Epic 4G Touch, Galaxy S II Skyrocket, Galaxy S III, Stratosphere. Jak warto zauważyć, mamy tu do czynienia nie tylko z najnowszymi produktami Samsunga, ale również nieco starszymi, jak np. Stratosphere z 2011 roku, za którym nikt nie tęskni, ani którego obecnie nikt nie szuka. Zdaniem Apple, brak zakazu sprzedaży tych handestów na terenie USA spowoduje, że firma "poniesie trudne do oszacowania szkody".

Apple domaga się zablokowania sprzedaży produktów Samsunga. Znowu.

Przypomnę, że 2 maja 2014 roku sąd w San Jose nakazał Samsungowi wypłacenie 119 milionów dolarów odszkodowania za złamanie takich patentów jak wykrywanie danych i linkowanie, wybieranie numerów telefonicznych w poczcie e-mail oraz opcji "slide to unlock". Oprócz złożenia wniosku o ban na produkty Samsunga, Apple zamierza także zażądać na drodze sądowej odszkodowania za już sprzedane zestawy z listy. Jego wysokość nie została jeszcze podana. Czy i tym razem sąd stanie po stronie Cupertino?