Apple domaga się zakazu sprzedaży 8 smartfonów Samsunga. W USA

Firma Apple wygrała ostatnią odsłonę patentowej wojny na rodzimym rynku, dzięki czemu może wzbogacić swoje konto o kolejny miliard dolarów. Idąc za ciosem przygotowała ona listę ośmiu urządzeń Samsunga, które jej zdaniem nie powinny być sprzedawane w Stanach Zjednoczonych.

Kilka dni temu kalifornijski sąd wydał wyrok w toczącej się od miesięcy kolejnej odsłonie patentowej wojny pomiędzy firmami Apple i Samsung. Uznał w nim, że koreański producent faktycznie złamał kilka patentów konkurenta wykorzystując je w blisko 30 swoich produktach. Postanowił więc nałożyć na niego obowiązek wypłaty miliardowego odszkodowania.

Wkrótce po tym orzeczeniu sam Tim Cook wydał oświadczenie (z jego pełną treścią zapoznacie się tutaj), w którym dziękował przede wszystkim przysięgłym za to, że dopatrzyli się oni umyślnego działania ze strony Samsunga.

To jednak nie wszystko. Jak się bowiem okazało, Apple postanowiło pójść za ciosem i przesłało do sądu listę smartfonów Samsunga (z pewnością zostanie ona z czasem rozbudowana) domagając się zakazu ich sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Mowa tutaj o następujących modelach:

- Galaxy S 4G

- Galaxy S2 (AT&T)

- Galaxy S2 (Skyrocket)

- Galaxy S2 (T-Mobile)

- Galaxy S2 Epic 4G

- Galaxy S Showcase

- Droid Charge

- Galaxy Prevail

Jak widać, na celowniku firmy z Cupertino znalazł się przede wszystkim Galaxy S2 i inne modele z 2011 roku. Dlaczego nie ma na flagowego smartfona Galaxy S III? Dlatego, że nie było go na rynku w momencie rozpoczęcia procesu.