Apple ekspresowo transportuje iPhone'y 6 z Chin do USA za pomocą samolotów

Premiera nowych telefonów firmy z Cupertino jest bardzo ważnym wydarzeniem dla świata nowych technologii. iPhone 6 w obu wariantach bije wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży. Apple w celu dostarczenia urządzeń na czas wynajmuje samoloty do przewozu swoich telefonów.

Apple postanowiło przetransportować za pomocą samolotu swoje telefony z chińskich fabryk na miejsce przeznaczenia w Stanach Zjednoczonych, skąd już w piątek powędrują do nowych klientów. Okazuje się, że na pokładzie jednego Boeinga 747 mieści się blisko 200 tysięcy egzemplarzu telefonu. To jednak i tak ułamek tego, co Apple zobowiązało się dostarczyć klientom.

Zapotrzebowanie na najnowsze telefony Apple jest ogromne i zaledwie pierwszego dnia przedsprzedaży zamówione zostało 4 miliony sztuk łącznie iPhone'a 6 i iPhone’a 6 Plus. Producent dwoi się i troi, żeby sprostać wymaganiom rynku ale już teraz czas oczekiwania na niektóre warianty smartfona firmy z Cupertino wynosi od kilku dni do kilku tygodni.

Apple ekspresowo transportuje iPhone'y 6 z Chin do USA za pomocą samolotów

Przy wielomilionowej skali produkcji najnowszego smartfona firma Apple boryka się z wieloma problemami logistycznymi. Zbyt mała liczba telefonów iPhone 6 aby sprostać oczekiwaniom klientów w dniu premiery nie wynika jednak wyłącznie z obciążenia fabryk, które pracują na pełnych obrotach.

Równie dużym problemem co sama produkcja jest transport gotowych urządzeń. Apple, żeby zdążyć na czas z realizacją przedpremierowych zamówień na swój nowy telefon, zdecydowało się wykorzystać samoloty. Informacją o tym podzielił się pilot, który zrobił sobie zdjęcie w towarzystwie pudeł, w których znalazło się dokładnie 195 tysięcy egzemplarzy iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Fotografia została zamieszczona na forum Mac Rumors.

źródło: gizmodo.com