Apple i IBM nawiązują współpracę. IBM będzie sprzedawał iPhone'y i iPady

Firmy Apple i IBM nawiązały współpracę ukierunkowaną na dostarczenie dla biznesu zaawansowanych mobilnych rozwiązań. To ogromnie ważny krok, który pozwolić może Apple na zdobycie tego lukratywnego rynku zdominowanego obecnie przez firmy takie jak BlackBerry i Microsoft.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, i dyrektor generalna IBM, Ginni Rometty, ogłosili nawiązanie globalnego partnerstwa mającego na celu transformację mobilnych rozwiązań biznesowych poprzez opracowanie nowej klasy rozwiązań mobilnych dla platformy iOS. Zapewnią one rodzinie urządzeń iPhone i iPad dostęp do danych i ekspertyz analitycznych firmy IBM.

Strategiczne partnerstwo ma za zadanie rozwiązać niektóre kluczowe wyzwania dla przemysłu poprzez dostarczenie:

- nowej klasy ponad 100 rozwiązań mobilnych dla konkretnych branży przemysłu, włączając w to natywne aplikacje opracowane od podstaw wyłącznie z myślą o iPhone'ach i iPadach

- unikalnych usług IBM cloud zoptymalizowanych dla iOS

- nowego serwisu AppleCare i oferty dostosowanej dla przedsiębiorstw

- nowej oferty IBM dla aktywacji urządzeń i zarządzania nimi

Linia rozwiązań IBM-a dla iOS będzie się nazywała MobileFirst. W ramach podjętej współpracy IBM będzie również sprzedawał iPhone'y i iPady z zaimplementowanymi rozwiązaniami korporacyjnymi dla klientów biznesowych na całym świecie.

Pierwsze aplikacje IBM MobileFirst pojawią się na rynku jesienią, czyli najprawdopodobniej podczas premiery iPhone'a 6.