Apple i RIM kontra Kodak - decyzja w tym tygodniu

Komisja Handlu Międzynarodowego USA miała wydać orzeczenie w sprawie patentowej batalii między Kodakiem oraz Apple i RIM już w miniony piątek. Ogłosiła jednak przełożenie decyzji w tej kwestii na rozpoczynający się tydzień.

Kodak oskarża o wykorzystanie jego technologii wyświetlania podglądu zdjęć

Kodak oskarża o wykorzystanie jego technologii wyświetlania podglądu zdjęć

Polecamy:

Zobacz też:

Kodak złożył skargę w 2010 roku. Firma jest w posiadaniu patentu dotyczącego wyświetlania zdjęć wykonanych przy pomocy aparatów cyfrowych. Uważa ona, że został on naruszony prze Apple i RIM. Serwis Forbes.com podaje, że firma chce, by zabroniono importu telefonów iPhone i BalckBerry do USA w przypadku braku zgody ich producentów na podpisanie umowy licencyjnej pozwalającej im na dalsze stosowanie patentu Kodaka.

Firma specjalizująca się w technologiach związanych z fotografią może zażądać nawet miliarda dolarów za udostępnienie swojej technologii. Już wcześniej Kodak wytoczył podobną sprawę firmom Samsung i LG, które w 2009 r. zapłaciły odpowiednio 550 mln i 414 mln dolarów.

James Kelleher z Argus Research mówi, że Kodak uważa własność intelektualną za kluczowy element swoich interesów. Firma ta jest w posiadaniu 11 000 patentów. Komisja Handlu Międzynarodowego nie podała przyczyn przełożenia decyzji w tej ważnej sprawie.