Apple i RIM planują tanie smartfony

Już we wrześniu Apple pod kierownictwem nowego prezesa, Tima Cooka ma zamiar wydać nowego, tańszego iPhone'a 4. Firma chce dzięki temu powalczyć także o mniej zamożnego klienta. Również BlackBerry nie chce ominąć tej części rynku i zapowiedziało wersję BlackBerry Curve w przystępnej cenie.

Nowy iPhone 4 o pojemności 8 GB skierowany do walki z tańszymi smartfonami konkurentów będzie nieco mniejszy od pierwowzoru. Informacja ta pojawiła się w serwisie Reuters.com, a pochodzi podobno od dostawców Apple. W ten sposób firma chce walczyć z Nokią i innymi rywalami, którzy zdominowali tą część rynku.

Tymczasem RIM wprowadzi system BlackBerry 7 do nowych modeli smartfonów Curve wyposażonych w lepszy procesor, wyświetlacz i większą ilość pamięci. Mike Lazaridis z RIM mówi, że smartfony tej linii zaoferują znacznie poprawioną wydajność.

Zobacz również:

  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 02.12.2021]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 2.12.2021]

Wydanie modeli Curve 9350, 9360 i 9370, które mają pojawić się już wkrótce ma doprowadzić do ich spopularyzowania wśród młodych użytkowników, którzy będą mogli korzystać z systemu BlackBerry Messenger. Rozwiązanie takie ma znacznie zmniejszyć ich wydatki.

Samsung także ogłosił zamiary zwiększenia swoich udziałów na rynku tanich smartfonów oraz zapowiedział wkroczenie z tańszymi modelami na rynki rozwijające się.