Apple i Valve pracują nad konsolą?

Prezes Apple, Tim Cook odwiedził niedawno siedzibę firmy Valve, która jest właścicielem platformy gier Steam oraz wydawcą gier takich jak Half-Life oraz Portal. Wiele wskazuje na to, że firmy te będą wspólnie tworzyły konsolę, która stanie się elementem zestawu telewizyjnego Apple.

Apple Gaming

Serwis Cult of Mac poinformował niedawno, że Apple i Valve mogą współpracować w celu stworzenia konsoli do gier. Miałaby ona dysponować kontrolerem ruchowym oraz dotykowym. Wskazywać ma na to niedawna wizyta prezesa Apple, Tima Cooka w siedzibie Valve. Jakiś czas temu informowaliśmy też, że druga z wymienionych firm faktycznie pracuje nad konsolą.

Valve zamieściło na swoje stronie oferty pracy dla osób, które znają się na sprzęcie i chcą współtworzyć urządzenie dające graczom nowe doznania. Konsola, roboczo nazwana Steam Box, może jednak nie być produkowana przez samo Valve, a licencjonowana innym producentom. Tak wynika z wypowiedzi Gabe'a Newella, prezesa Valve.

Możliwe więc, że partnerem firmy Valve, który zajmie się produkcją konsoli Steam Box będzie właśnie Apple, a urządzenie to stanie się elementem zestawu telewizyjnego tej firmy. Przypominam, że już niedługo na rynek powinny trafić inteligentne telewizory Apple. Czy konsola od Valve będzie jednym z ich akcesoriów? Zobaczymy.

Jest jeszcze jeden fakt, który może mieć związek z tymi doniesieniami i je potwierdzać: Apple chyba zmieniło zdanie i pracuje nad fizycznym kontrolerem dla iPada.