Apple i WWDC: zobacz jak konferencję oceniają deweloperzy

Co sądzą deweloperzy o nowościach zaprezentowanych na konferencji WWDC 2012? Są zadowoleni, chociaż mają pewien niedosyt...

Na ostatniej konferencji WWDC firma Apple przedstawiła nam odświeżone MacBooki Pro oraz nowe możliwości, które użytkownicy jej sprzętu będą mogli wykorzystać wraz z pojawieniem się systemów OS X 10.8 Mountain Lion i iOS 6.

Dowiedzieliśmy się również, że amerykańska firma wypłaciła do tej pory 5 miliardów dolarów dla deweloperów. No właśnie, a co oni sądzą na temat konferencji?

Jest nieźle, ale pozostał pewien niedosyt...

Deweloperów rozczarował przede wszystkim fakt, że Apple nie zdecydowało się na udostępnienie API asystenta Siri, które pozwoliłoby deweloperom na integrację swoich produktów z tą interesująca usługą.

Wielu z nich zainteresowała natomiast aplikacja Passbook, która pozwala na przechowywanie np. kuponów zniżkowych (dzięki geolokalizacji powiadomieni zostaniemy automatycznie o kuponach, które możemy w pobliżu zrealizować), biletów lotniczych i biletów do kin. Ponadto pozytywnie przyjęli informację o integracji Facebooka z systemami iOS 6 i OS X Mountain Lion.

Niekwestionowaną gwiazdą konferencji był jednak nowy MacBook Pro, którego ekran Retina zrobił ogromne wrażenie na deweloperach. Nie wszystko jednak w nim im się podobało:

"To trochę niefortunne, że usunięto port FireWire 800 - to była wspaniała cecha. Dyski Thunderbolt są obecnie za drogie" - powiedział deweloper Akihiro Noguchi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konferencji Apple? Przeczytaj "Apple przedstawia MacBooka Pro z ekranem Retina! To nie wszystko..."