Apple iCloud ma już ponad 85 milionów użytkowników

Podczas wczorajszej konferencji Apple dowiedzieliśmy się m.in., że firma ma ogromne powody do zadowolenia jeżeli chodzi o popularność usługi iCloud. Wedle podanych przez Tima Cooka informacji, korzysta już z niej 85 milionów użytkowników.

Wczoraj firma Apple zaprezentowała wyniki finansowe za ostatni kwartał, które są...porażająco dobre! Wystarczy jedynie wspomnieć, że osiągnęła w tym okresie przychód na poziomie 46,33 miliarda dolarów oraz zysk w wysokości ponad 13 miliardów dolarów (o 6 miliardów więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku).

Oznacza to więc, że Apple wygenerowało więcej zysku niż Google przychodu...

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule "Apple - znakomite wyniki za kadencji Tima Cooka".

Apple iCloud

Usługa iCloud początkowo nie cieszyła się takim zainteresowaniem jak zakładano, lecz szybko to się zmieniło. Z informacji podanych przez Tima Cooka wynika bowiem, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy poprzedniego roku liczba użytkowników iCloud przekroczyła łączną sprzedaż komputerów Mac, iPhone'ów, iPadów i iPodów. Obecnie jest ich już ponad 85 milionów.

Jak widać, zmarły kilka miesięcy temu Steve Jobs znowu "miał nosa".

Apple iCloud - kilka słów

Usługa iCloud została udostępniona w październiku poprzedniego roku wraz z systemem iOS5. Pozwala ona użytkownikom sprzętu Apple m.in. na łatwą synchronizację e-maili, kalendarzy i kontaktów oraz przechowywanie danych w chmurze.

Apple iCloud - usługa ważna dla Apple?

Ogromnie! Kończąc część poświęconą iCloud Tim Cook powiedział bowiem, że:

"To nie jest tylko produkt. To strategia na następną dekadę."

___________________

No cóż, jak widać, kryzys nie dotyczy Apple.


Zobacz również