Apple iOS 4.1: iPhone jest już bezpieczny i bardziej wydajny

Apple zaprasza do pobierania najnowszego systemu operacyjnego iOS 4.1 dla iPhone'a i iPod'a. Aktualizacja jest już dostępna w serwisie iTunes. Odświeżony iOS zawiera łatki dla najważniejszych dziur w zabezpieczeniach, zwiększa wydajność iPhone'a 3G i przynosi kilka nowych funkcji, które warto poznać.

Steve Jobs przedstawił nowy system podczas konferencji muzycznej 1 września. Jednym z największych sukcesów iOS 4.1 jest naprawa czujnika zbliżeniowego, z którym użytkownicy mieli wcześniej duże problemy. Teraz smartfon można już bezpiecznie przyłożyć do ucha, nie martwiąc się, czy aby nie rozłączymy w ten sposób rozmowy.

Wadliwy czujnik zmniejszał też jakość dźwięku podczas korzystania z technologii Bluetooth. Apple zapewnia, że wszystko działa już pewniej. Także użytkownicy doceniają poprawę wydajności. Zdaniem wielu jest poprawa jest bardzo widoczna, a w nowym systemie szybciej chodzą również gry i aplikacje.

Zobacz również:

Wśród nowych funkcji iOS-a, ciekawie prezentuje się możliwość robienia zdjęć w technice High Dynamic Range (iPhone 4), wypożyczanie programów telewizyjnych na iTunes (nie w Polsce, niestety!) i umieszczanie filmów HD na YouTube. Warto zajrzeć też do Game Center, usługi, która pozwala na dużą ciekawszą interakcję pomiędzy graczami. Wśród nowych opcji gry wieloosobowej jest np. losowy dobór graczy, czyli coś dla nieśmiałych, którzy nie chcą już grać solo. Usługa dostępna jest dla urządzeń iPhone 4 i 3GS.

Apple wprowadziło również kilka pakietów aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę, że w samej tylko przeglądarce WebKit załatano 20 ważnych luk w zabezpieczeniach.

iOS 4.1 jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników urządzeń iPhone 4, 3GS iPhone, iPhone 3G i drugiej generacji iPod touch (lub nowszych). Plik aktualizacyjny różni się wielkością zależnie od sprzętu i jest już dostępny w serwisie iTunes.