Apple iOS 6.0.2 "wysysa" baterie iPhone'a 5 i iPada Mini

Firma Apple wydała kilka dni temu aktualizację do systemu iOS o numerze 6.0.2. Niestety część korzystających z niej osób twierdzi, że powoduje ona szybsze wyczerpywanie się baterii.

Po wydaniu systemu mobilnego iOS 6 część użytkowników zaczęła uskarżać się na problemy z połączeniem WiFi, a konkretnie z jego zrywaniem oraz niską prędkością. Jak się kilka dni temu okazało, Apple ponad miesiąc po wydaniu aktualizacji 6.0.1 (usuwała m,in. problem z wyświetlaniem poziomych linii na klawiaturze) zdecydowało się także na udostępnienie aktualizacji 6.0.2, która właśnie miała rozwiązać ten problem.

Niestety na forum Apple pojawiły się wpisy osób korzystających z nowej wersji systemu (przeznaczona ona była dla iPhone'a 5 i iPada Mini), z których wynika, że ma ona bardzo zły wpływ na żywotność baterii ich iGadżetów. Problem ten wydaje się trudny do zdiagnozowania, gdyż są to tylko nieliczne przypadki: zdecydowana większość użytkowników twierdzi, że nie doznali tego efektu.

Adam C. Engst i Michael Cohen z serwisu TidBITS przeprowadzili już jednak pewne testy, z których wynika, że wspomniany problem może mieć swoje źródło znowu w WiFi. Konkretnie chodzi tutaj o to, że programiści Apple chcąc rozwiązać problem spowodowali, że WiFi jest "zbyt aktywne" chcąc za wszelką cenę nawiązać połączenie.

Na koniec również pozytywna informacja: aktualizacja iOS 6.0.2 faktycznie usunęła pierwotną usterkę WiFi.