Apple iOS 6: aktualizacja powoduje problemy z WiFi

Na stronie Apple Support Communities pojawiła się dyskusja, w której użytkownicy iGadżetów skarżą się, że po przeprowadzeniu aktualizacji do iOS 6 mają problemy z WiFi.

Założony na stronie Apple Support Communities wątek liczył już sobie w momencie pisania tego tekstu 92 strony i zawierał ponad 900 odpowiedzi. Jego uczestnicy skarżyli się, że po skorzystaniu z aktualizacji do systemu iOS 6 ich iPhone'y 4S i nowe iPady mają problemy z łącznością WiFi. Niektórzy z nich twierdzili, że opcja połączenia WiFi została zablokowana, natomiast inni, że co prawa udawało im się włączyć WiFi w ustawieniach, lecz nie byli w stanie połączyć się z siecią lokalną.

"Aktualizacja iPhone'a 4S OTA do iOS 6 i WiFi zostało zablokowane. Ponowne uruchomienie i zresetowanie ustawień sieciowych nic nie pomogło" - żali się forumowicz podpisujący się jako Alexander_O.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Inni uczestnicy dyskusji sugerują także, aby przeprowadzić ponowną instalację iOS 6. Jeden przekonuje, że udało mu się ponownie uzyskać możliwość korzystania z WiFi po przeprowadzenia dziesięciu takich procesów.

Część osób twierdzi ponadto, że po pokazaniu pracownikom Genius Bar zablokowanej opcji włączenia WiFi udało im się uzyskać wymianę iPhone'a na nowy egzemplarz, który nie sprawiał już kłopotów po aktualizacji do iOS 6.

Firma Apple odpowiadając kontaktującym się z nią forumowiczom przyznać miała jedynie, że "jest świadoma, iż pojawiły się tego typu problemy".

iOS 6 zaliczył wpadkę?

Warto na koniec zauważyć, że nie są to jedyne problemy związane z nowym systemem. Okazało się bowiem, że obecna w nim nowa aplikacja Mapy zawiera mnóstwo błędów.

Użytkowników sprzętu Apple "dali upust swojemu niezadowoleniu" w ankiecie przeprowadzonej przez firmę On Device. Objęła ona 16 000 osób i wykazała, że wskaźnik zadowolenia z systemu iOS 6 wynosi obecnie 7,65 punktu. Co prawda biorąc pod uwagę fakt, że do zdobycia było 10 punktów, wynik ten jest bardzo dobry, lecz nie wygląda już tak różowo na tle poniższych danych:

- iOS 5 osiągnął wskaźnik zadowolenia na poziomie 7,75 punktu

- do iOS 5 wskaźniki zadowolenia stale rosły przy prezentacji nowych wersji systemu

Biorąc to pod uwagę można więc przyznać, że Apple zaliczyło wpadkę. Po raz pierwszy w historii nowy system zmniejszył bowiem zadowolenie użytkowników iGadżetów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: