Apple iOS 6 zapewni integrację z Facebookiem. "Facebookowy" smartfon nie ma sensu?

Z doniesień serwisu 9to5mac wynika, że Facebook zostanie zintegrowany z najnowszym systemem Apple - iOS 6. Czy jednak w takim wypadku jakikolwiek sens miałoby wprowadzenie na rynek przez Facebooka własnego smartfona?

Przedstawiciele Apple i Facebooka rozpoczęli negocjacje już jakiś czas temu. Dotyczyły one integracji społacznościowego serwisu z systemem iOS 4 i zakończyły się niepowodzeniem.

Kilka dni temu serwis TechCrunch poinformował, że dwaj giganci w końcu się dogadali, w związku z czym nadchodzący iOS 6 zostanie zintegrowany z Facebookiem poziomie podobnym do poziomu zastosowanej już integracji Twittera.

Dzisiaj doniesienia te, opierając się na "dobrze poinformowanych źródłach", potwierdził serwis 9to5mac. Dodatkowo podzielił się kilkoma szczegółami na temat tego, jak ta integracja miałaby wyglądać:

- w aplikacji Zdjęcia pojawi się opcja pozwalająca na udostępnianie zdjęć na facebookowej tablicy

- możliwe będzie ustawienie loginu z Facebooka w ustawieniach swojego konta

- pojawi się funkcja "App liking", dzięki której możliwe będzie z poziomu App Store klikanie w przycisk "Lubię to!" przy aplikacjach (powiadomienie o tym pojawi się na naszej facebookowej osi czasu)

Co ze "społecznym" smartfonem?

Sam Facebook przyznał się ostatnio, że wciąż niestety nie wie, jak zarobić na rynku mobilnym, co miało negatywny wpływ na jego debiut giełdowy. Nie ma więc wyjścia i musi rozwijać się w tym kierunku co właśnie czyni m.in. przez integrację z mobilną platformą iOS.

Z drugiej jednak strony integracja z coraz większą ilością różnych smartfonów (iPhone to przecież najpopularniejsze tego typu urządzenie na świecie) pozostawia pod znakiem zapytania sens wprowadzania na rynek przez Facebooka własnego smartfona. Po co bowiem komuś urządzenie, którego wiele funkcji dostępnych będzie z poziomu konkurencyjnych konstrukcji?