Apple iOS 6 złamany w ekspresowym tempie!

Ile czasu potrzeba było na złamanie najnowszego systemu Apple - iOS 6? Naprawdę niewiele...

Pod koniec poprzedniego tygodnia firma Apple wydała najnowszą wersję swojego mobilnego systemu - iOS 6 - która oczywiście natychmiast trafiła "na warsztat" hakerów. Pierwszym, któremu udało się złamać "jabłkowe" środowisko okazał się haker z San Francisco, niejaki Grant Paul, który zwyczajowo zajmuje się tworzeniem aplikacji na iOS.

Aby potwierdzić swoje osiągnięcie zamieścił on na Twitterze zdjęcia pokazujące, że zainstalował na smartfonie iPhone 5 oprogramowanie Cydia, które pozwala na ściąganie programów z nielegalnych źródeł, a więc wszystkich źródeł innych niż jedyne słuszne - sklep App Store. Co interesujące, udało mu się złamać iOS 6 w rekordowo krótkim czasie: w mniej niż osiem godzin od jego wydania. Potwierdza to, że załatanie luk obecnych w poprzednich systemach nie pomogło. Znalazły się bowiem kolejne.

Niestety to, że Grant Paul z powodzeniem złamał nowy system Apple nie oznacza, że dostępny jest już dla wszystkich funkcjonalny Jailbreak. Na niego trzeba będzie jeszcze trochę poczekać...