Apple iOS 7.1 przyspiesza iPhone'a 4. Z iOS 6.1.3 był jednak najszybszy

Aktualizacja Apple iOS 7.1 zgodnie z deklaracjami Apple faktycznie przyspiesza działanie smartfona iPhone 4 - wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Ars Technica.

Firma Apple udostępniła kilkadziesiąt godzin temu aktualizację iOS 7.1, która wprowadza szereg usprawnień oraz zupełnie nową funkcję CarPlay. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że wraz z nią użytkownicy wprowadzonego w 2010 roku na rynek smartfona iPhone 4 będą mogli liczyć na przyspieszenie jego działania.

Czy jednak tak faktycznie jest?

Okazuje się, że tak. Testy przeprowadzili redaktorzy serwisu Ars Technica, którzy zmierzyli czasy jakie upłynęły od dotknięcia ikony aplikacji do jej uruchomienia (wykonano trzy próby i wyliczono wartość średnią) oraz czas jaki zajmowało uruchomienie smartfona. Wyniki przedstawia poniższa tabela:

Szybkość działania iPhone'a 4 w zależności od zainstalowanej wersji systemu iOS (źródło: Ars Technica)

Szybkość działania iPhone'a 4 w zależności od zainstalowanej wersji systemu iOS (źródło: Ars Technica)

Jak widzicie, programiści Apple wykonali naprawdę dobrą pracę ponieważ iPhone 4 po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji iOS 7.1 faktycznie działa szybciej. Badania wykazały ponadto, że w jednym przypadku (Wiadomości) pozwoliła ona na uzyskanie lepszego wyniku od systemu iOS 6.1.3.

Apple iOS 8

Na koniec warto dodać, że o ile użytkowników iPhone'ów 4 czekają raczej jeszcze pomniejsze aktualizacje, o tyle nie będą mogli oni już najprawdopodobniej liczyć na legalny dostęp do systemu iOS 8 (minimum - iPhone 4S).