Apple iOS 7.1 wprowadza obsługę 4G LTE w sieci Orange

Apple udostępniło wczoraj aktualizację systemu iOS 7.1. Wśród wielu innych nowości wprowadza ona możliwość skorzystania z sieci 4G LTE przez klientów operatora Orange. Aktualizacji ustawień sieci trzeba dokonać ręcznie z poziomu menu.

Apple zgodnie z przewidywaniami udostępniło wczoraj stabilną wersję systemu iOS 7.1. Wśród nowości znalazła się obsługa systemu łączenia telefonu z samochodem o nazwie CarPlay. Ulepszono również system rozpoznawania linii papilarnych przez skaner odcisków palców mieszczący się w przycisku Home i poprawiono wydajność systemu mobilnego Apple na najstarszych urządzeniach, na które został przeznaczony, czyli na iPhonie 4 i 4S.

Użytkownicy iOS 7.1 mogą też ręcznie sterowaać trybem słuchania asystenta Siri i wyświetlać w kalendarzu wydarzenia w widoku miesiąca. Zmiany dotknęły również aplikację aparatu w postaci automatycznego włączania trybu HDR w najnowszym iPhonie 5s. Poprawiono błędy związane z wyświetlaniem ekranu domowego i wprowadzono nowy ekran wybierania numeru i odbierania połączeń. To jednak nie koniec nowości związanych z iOS 7.1.

Zobacz również:

Apple iOS 7.1 wprowadza obsługę 4G LTE w sieci Orange

Jak informuje na Facebooku Wojciech Jabczyński, czyli rzecznik pomarańczowej sieci, nowe oprogramowanie telefonów Apple pozwoli też klientom Orange na skorzystanie z szybkiej sieci 4G LTE. Cieszyć się z tej nowości mogą użytkownicy iPhone’ów wyposażonych w moduł LTE, czyli modeli 5, 5c i 5s. W celu wykonania ręcznej aktualizacji urządzenia z iOS 7.1 należy wejść do sekcji ogólnej w ustawieniach, wybrać pozycję To urządzenie i zaakceptować komunikat o dostępności aktualizacji.