Apple iOS 8.0.1: wiemy, kto "dał plamę"

Apple iOS 8.0.1 został szybko wycofany przez Apple, gdy okazało się, że aktualizacja ta zawiera poważne błędy. Zdaniem serwisu Bloomberg odpowiada za to ta sama osoba, która wcześniej zaliczyła poważną plamę przy aplikacji Mapy.

Wraz z wydaniem aktualizacji iOS 8.0.1 Apple zaliczyło poważną wpadkę, ponieważ nowe oprogramowanie powodowała w przypadku iPhone 6 i iPhone 6 Plus problemy z połączeniem z siecią oraz Touch ID. Koniec końców, aktualizacja została usunięta z serwerów amerykańskiej firmy, zaś po ok. 24 godzinach udostępniono aktualizację iOS 8.0.2.

Serwis Bloomberg twierdzi, że zidentyfikował osobę odpowiedzialną za wspomniane problemy. Jest nią podobno kierownik zespołu składającego się z ponad 100 osób, które zajmują się ręcznym wyszukiwaniem błędów w kolejnych wersjach systemu iOS. Co interesujące, to ta sama osoba, która odpowiadała za wykrycie błędów w nowej aplikacji Mapy (roiło się w niej od błędów) udostępnionej wraz z iOS 6.

Na usprawiedliwienie wspomnianych testerów Bloomberg dodaje jednak, że polityka jakości Apple przewiduje, iż dostęp do najnowszych iPhone'ów przed ich premierą rynkową mają jedynie menadżerowie wyższego szczebla. Oznacza to więc, że testy nie mogły być tak dokładne jak powinny.