Apple iOS 8.1 beta 2 wysłana do deweloperów

Deweloperzy otrzymali drugą betę aktualizacji iOS 8.1. Miejmy nadzieję, że wniesie ona ze sobą same pozytywne rozwiązania.

Jak niedawno informowaliśmy, dane przedstawione przez Apple jasno pokazują, że po pierwszej fali adopcji systemu iOS 8 przyszło "otrzeźwienie" powodujące, że przez kilkanaście dni popularność tego systemu praktycznie się nie zmieniła. Użytkownicy starszych modeli iPhone'ów doszli bowiem do wniosku, że nie warto instalować systemu, który powoduje tak duże problemy.

Dla przypomnienia, trudny start iOS 8:

- tuż przed premierą iOS 8 Apple zmuszone zostało du usunięcia HealthKit

- wydana aktualizacja iOS 8.01 okazała się wielkim niewypałem (problemy z łącznością, Touch ID) i została szybko usunięta z serwerów Apple

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?

- wydana aktualizacja iOS 8.0.2 mająca rozwiązać te problemy wniosła kolejne (usuwanie dokumentów z iCloud)

Użytkownicy iOS 7 postanowili więc cierpliwie (i z nadzieją) poczekać na pierwszą większą aktualizację - iOS 8.1 - do której wydania zbliżamy się wielkimi krokami. Potwierdziło to właśnie Apple udostępniając 7 października deweloperom betę 2 wspomnianej aktualizacji (kompilacja o numerze 12B407 "ważąca" 57 MB) niosącej ze sobą szereg poprawek (m.in. rozwiązano ponoć problemy z łącznością Bluetooth) oraz, co ważne dla amerykańskich fanboy'ów, wsparcie dla systemu płatności Apple Pay.

Na koniec warto dodać, że Apple pracuje już też podobno nad aktualizacjami iOS 8.2 i iOS 8.3 mającymi przynieść szereg dodatkowych funkcjonalności.