Apple iOS 8: mało kto go instaluje

Apple iOS 8 w kilkanaście dni zwiększył swój udział wśród systemów iOS zaledwie o jeden punkt procentowy.

Firma Apple zazwyczaj ma się czym chwalić, jeżeli chodzi o szybkość adopcji kolejnych głównych wersji systemu iOS. W przypadku najnowszego iOS 8 jest jednak zdecydowanie inaczej. Ostatnie dane Apple na ten temat pochodzące z 5 października wyglądają bowiem następująco:

Adopcja Apple iOS 8

Adopcja Apple iOS 8

Bardzo słabo prezentują się więc na tle poprzednich, z 21 września:

Adopcja Apple iOS 8

Adopcja Apple iOS 8

Jak można zauważyć, w od 21 września do 5 października udział systemu iOS 8 wzrósł zaledwie o jeden punkt procentowy, a pamiętajmy tutaj, że w tym czasie trafiły na rynek miliony smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Ponadto, co interesujące, o jeden punkt procentowy wzrósł udział starszych wersji iOS.

Oznacza to więc, że proces adopcji iOS 8 został praktycznie zatrzymany w przypadku użytkowników starszych wersji iPhone'a. Ponadto wydaje się, że część osób zdecydowało się na downgrade do wersji iOS 7.

Dlaczego tak się dzieje?

Powodem tej sytuacji z pewnością są problemy z licznymi błędami w systemie iOS 8. Nie sposób pominąć też krytycznych uwag użytkowników iPhone'ów 4s i iPadów 2, którzy narzekają, że aktualizacja katastrofalnie wpłynęła na wydajność ich gadżetów.