Apple iPad 2 trafi do Sejmu. Okrągłe 500 sztuk

Już w lutym przyszłego roku do Sejmu trafi 500 nowiutkich iPadów 2. Wszystko w ramach oszczędności i usprawniania procesu legislacyjnego.


Jeżeli właśnie zamknięty przez Sejm przetarg na 500 Apple iPadów nie zostanie oprotestowany, powinny one trafić do rąk posłów już w lutym przyszłego roku.

Dzięki temu zakupowi usprawniony ma zostać proces legislacyjny, w czym pomóc ma specjalnie przygotowana aplikacja ułatwiająca elektroniczny obieg dokumentów. Ponadto Kancelaria Sejmu liczy na spore oszczędności na drukowaniu dokumentów oraz kosztach ich przesyłu.

Zobacz również:

  • e-Doręczenia - Sejm przyjął ustawę o doręczeniach elektronicznych, sprawdź co to znaczy

Oczywiście tylko od samych posłów zależy, czy podejdą do tabletu Apple jak do gadżetu, czy raczej jak do bardzo przydatnego narzędzia usprawniającego pracę.

Ile to nas będzie kosztowało?

Kancelaria Sejmu nie chciała podzielić się tą informacją. Możemy się jednak pokusić o wyliczenie przypuszczalnej kwoty.

Zamówione iPady 2 to najdroższe modele wyposażone w 64 GB pamięci wewnętrznej oraz moduły WiFi i 3G (każdy poseł otrzymać ma kartę SIM pozwalającą miesięcznie na przesłanie 2 GB danych). Jeżeli zostaną one zakupione w sklepie Apple, trzeba będzie na nie wydać 1,75 miliona złotych brutto (3499 x 500). Oczywiście kwota ta nie zawiera żadnych rabatów, które być może udało się wynegocjować.

Jesteśmy w czołówce

Zakupując iPady nasz Sejm stanie się jednym z pierwszych na świecie, który będzie korzystał przy tworzeniu prawa z nowoczesnych tabletów.

_______

Co o tym sądzicie? Z pewnością sama idea cyfryzacji procesu legislacyjnego jest jak najbardziej w porządku. Oczywiście jednak najsłabszym ogniwem całego projektu będą posłowie. Ciekawi mnie więc ile wnuków/wnuczek otrzyma wkrótce w prezencie nowego iPada 2? No chyba, że Sejm będzie sprawdzał posłów, czy posiadają zakupiony sprzęt.

Wątpię w jakieś znaczące oszczędności, które zapowiada Kancelaria Sejmu. Nie mam również złudzeń jeżeli chodzi o jakość tworzonego prawa, które prawdopodobnie pozostanie na podobnym jak wcześniej bardzo niskim poziomie.

Mam też nadzieję, że...się mylę:)