Apple iPad 2 w "plastelinowej" wersji pojawił się w kanadyjskich sklepach

Future Shop i Best Buy poinformowały o rozpoczęciu śledztwa związanego z dziesięcioma przypadkami wyłudzenia iPadów 2. Oszuści wykorzystali plastelinę oraz naiwność kanadyjskich sprzedawców.


Niejaki Mark Sandhu postanowił podarować w prezencie żonie nowiuteńki tablet Apple iPad 2. W tym celu udał się w Vancouver do jednego ze sklepów Future Shop, gdzie za 620 dolarów zakupił urządzenie.

Niestety wszystko potoczyło się inaczej niż to sobie wyobrażał. Po rozpakowaniu przez szczęśliwą żonę prezentu i otwarciu pudełka z tabletem okazało się bowiem, że w środku znajduje się jedynie...worek plasteliny.

Zobacz również:

  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [23.03.2023]

"Popatrzyłam na niego i byłam zszokowana. Czy to jakiś żart?" - opisała swoją pierwszą reakcję na "niespodziankę w niespodziance", którą przygotował niechcący dla niej mąż.

Mark Sandhu przyznał, że nie spodziewał się tego po sklepie Future Shop. Co jednak najgorsze, gdy udał się do niego z reklamacją okazało się, że został potraktowany przez menadżera sklepu jak złodziej.

"Może tak byłem ubrany. Nie wiem. Zostałem potraktowany tak jakbym chciał wyłudzić 700 dolarów" - powiedział Sandhu.

Mężczyzna postanowił więc skontaktować się z centralą Future Shop, Apple oraz lokalną policją. Niestety nikt nie był zainteresowany jego opowieścią. Dopiero gdy sprawę opisał serwis CTV News, otrzymał odpowiedź od Future Shop.

Co się okazało?

Sklepy Future Shop padły ofiarą prawdziwego oszusta, który zakupił kilka tabletów za gotówkę. Wyjął on je z pudełka zastępując workami z plasteliną. Pudełko przygotował następnie tak, aby wyglądało na nienaruszone i bez problemu zwrócił do sklepu otrzymując zwrot pieniędzy. Niczego nie podejrzewający sprzedawca odstawił je następnie na półkę.

W sumie oszust wyłudził w ten sposób 10 tabletów Apple. Jego ofiarą padły nie tylko sklepy Future Shop, ale także Best Buy.

Szczęśliwe zakończenie

Mark Sandhu został oficjalnie przeproszony przez Future Shop. Firma zwróciła mu pieniądze oraz w ramach rekompensaty podarowała nowiutkiego iPada 2.

__________

Podobna sytuacja raczej nie mogłaby mieć miejsca w Polsce. Sprzedawcy zawsze przecież otwierają pudełko z kupowanym przez klienta sprzętem.