Apple iPad 2 wycofany ze sprzedaży. Jest też iPhone 5C 8 GB w naprawdę śmiesznej cenie!

Firma Apple wprowadziło do oferty nowy model iPhone'a 5C wycofując z niej jednocześnie iPada 2, który zastąpiła iPadem 4.

Firma Apple wprowadziła zmiany w ofercie swoich sklepów. Pierwsze dotyczą tabletów i polegają na tym, że model iPad 2 został zastąpiony przez iPada z wyświetlaczem Retina:

Apple iPad 2 wycofany ze sprzedaży. Jest też iPhone 5C 8 GB w naprawdę śmiesznej cenie!

Apple iPad z ekranem Retina

O drugiej zmianie spekulację pojawiły się wczoraj. Dotyczy ona smartfona iPhone 5C, który obecnie dostępny jest także w 8-gigabajtowej wersji:

Apple iPad 2 wycofany ze sprzedaży. Jest też iPhone 5C 8 GB w naprawdę śmiesznej cenie!

Apple iPhone 5C w wersji 8 GB jest już dostępny

Warto tutaj zaznaczyć, że zmiany nie zostały jednak wprowadzone we wszystkich sklepach w takim samym zakresie. Np. w niemieckim sklepie Apple dostępny jest zarówno nowy iPhone 5C, jak i iPad 4, natomiast w naszym sklepie pierwsze z tych urządzeń nie jest jeszcze oferowane.

Żarty z ceną...

Jak pewnie słyszeliście, smartfon iPhone 5C sprzedaje słabo, w czym największy udział ma jego zbyt wysoka cena. Wydawać by się więc mogło, że wprowadzenie iPhone'a 5C wyposażonego w mniej pamięci wiązać się będzie z naprawdę znaczącą obniżką. Tak się jednak nie stało. iPhone 5C 8 GB kosztuje bowiem 549 euro, czyli o 50 euro mniej od modelu iPhone 5C 16 GB. Nie jest to moim zdaniem atrakcyjna cena i nie przyciągnie do siebie wielu konsumentów, z których część pamięta z pewnością, że ma przecież do czynienia ze starym 1,5-rocznym urządzeniem (iPhone 5C to w zasadzie iPhone 5).

Zobacz również:

  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami